1. Lupowo i binakularnie badać cechy powierzchni perły, efekty optyczne oraz obserwacja widocznego kanału przewierconego w perle.
2. Endoskopowe przewodzenie światła przez perły.
3. Badanie cech świecenia luminescencyjnego w rożnych zakresach pobudzenia falami elektromagnetycznymi np. ultrafiolet, promienie rentgenowskie.
4. Analiza obrazów dyfrakcyjnych pereł lub ich radiogramów uzyskanych w badaniu rentgenograficznym.
5. Badanie katodoluminescencji.
6. Badanie gęstości względnej.
Uzyskanie jednoznacznej diagnozy perły często wymaga zastosowania kilku metod. Często rzeczoznawcy muszą korzystać z nowoczesnych urządzeń i pomocy laboratorium. Identyfikację perły uzyskuje się poprzez analizę niezależnych danych pozyskanych w odpowiednim porządku.Na początku powinny być sporządzone dokładne oględziny perły. Najpierw nieuzbrojonym okiem w świetle naturalnym, a potem w sztucznym, by następnie wykonać oględziny przy pomocy lupy i mikroskopów gemmologicznych, ewentualnie endoskopu. Już wtedy można określić wstępne informacje o perle. W następnym etapie sprawdza się fluorescencję, zdejmuje obrazy radiograficzne i dyfrakcyjne. Rzadko trzeba korzystać z pomocy mikroskopu elektronowego. Po takiej serii badań mamy dokładniejsze informacje na temat typu i budowy perły.
Przypominamy również o kończącej się powoli promocji na wybrane produkty z perły typu Barok.
Po więcej zapraszamy na www.pearlline.com.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz